Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
Çakşır
Çakşır bitkisi
Çakşır faydaları
Çakşır fiyatı
Çakşır kapsülü
Çakşır
Çakşır
Çakşır
Çakşır
Çakşır kapsülü cinsel gücü ve isteği arttırıcıdır. Sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı bitkisel gıda takviyesidi
21.00
TL
Çakşır Çakşır Çakşır Çakşır
Çakşır
21.00 TL
Çakşır Çakşır
40.00 TL
Çakşır Çakşır Çakşır
57.00 TL
Nakit Ödeme
Kapıda Nakit
Kredi Kartı
Kapıda Kredi Kartıyla
Banka Havalesi
Banka Havalesi
Ad, Soyad
Telefon
Şehir
E-Posta
Adres
Sepet Siparişiniz başarı ile oluşturuldu. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Çakşır Otu Faydaları Nedir

Çakşır Otu (Ferula communis): 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunur.

Çakşır Otunun Faydaları ve Etkileri: Etkili bir afrodizyak olan bu bitki, cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik tedavisiiçin faydalı olabilir. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.
 
Çakşır Otu ve Kökü Nasıl Kullanılır?

Çakşır Otu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra bal ile macun yapılarak kullanılır. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir.
 
Çakşır Otunun Faydaları:

* Cinsel gücü ve isteği arttırıcı, etkili bir afrodizyaktır.

* Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir.

* Erkelerde sperm azlığı Azosperm için etkili bir bitkidir.

* Erkeklerde cinsel gücü artıran, kısırlığa çare olan ve çocuğu olmayan sperm azlığı olanlar için mükemmel şifalı bir bitkidir.

* Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur.

* Sinirleri rahatlatır.

* Astım ve bronşitte faydalıdır. 

Seda Sayanın proğramına katılan Aktarlar Der.Bşk. Ayhan Ercan sperm sayısını artırıcı "Çakşır Otu Kökü" kürünü önerdi.

Çakşır; yurdumuzun güney (genellikle Hatay) bölgesinde bolca yetişmektedir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurmaktadır. Bunu gören Alman ve Amerikalı bilim adamları bu bitkinin bileşimini araştırmaktadır. Bölgede afrodizyak ve meni artırıcı olarak kullanılmaktadır. Çakşır'ın köklerinden su buharı distilasyonu ile damıtılmış çakşır suyu elde edilmektedir. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Bileşiminde; nişasta, kateşik tanen, saponin, alkaloit, rezin ve uçucu yağ taşımaktadır.

Çakşır Otu (Ferula communis): 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunur.

Çakşır Otunun Faydaları ve Etkileri: Cinsel gücü ve isteği arttırıcı, etkili bir afrodizyaktır. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.

Çakşır Otu ve Kökü Nasıl Kullanılır? 

Çakşır Otu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra 500 gr bal ile 100 gr Çakşır Otu macun yapılarak kullanılır. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir.

Çakşır Otunun Faydaları Zararları ve Yan Etkileri:

Çakşır otu, cinsel iştah ve güç artırıcı afrodizyak özelliklere sahip bir bitkidir. Kas gücünü artırıcı ve adale yapıcı özellikleri vardır. Ayrıca erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini artırarak erkek kısırlığına karşı doğal bitkisel tedavi ile çözüm de sağlamaktadır. Özellikle kas tutulmaları ve ağrıları için de kas gevşetici, stres ve sinir azaltıcı, heyecanı engelleyici özellikleri ile psikolojik iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için her derde davadır. Balgam sökücü ve akciğerden balgam atıcı ciğeri temizleyici olması da bebeklerde bronşit ve astım a iyi gelen bitkiler arasında olmasına sebep olmaktadır. Çakşır otu zararları olarak pek bir zararının ve yan etkisinin olmadığını söyleyebiliriz. Ancak yine de doktor kontrolünde fazla kullanımdan kaçınmak en doğrusu olacaktır.
 
Çakşır Otunun Faydaları ve Etkileri: Cinsel gücü ve isteği arttırıcı, etkili bir afrodizyaktır. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.

Ülkemizde Toroslarda Antalya ve Mersin bölgesinde yabani olarak bolca yetişen 1-2 mt. yükseklikte sarı çiçekleri olan bir bitkidir.Ferula communis, Ferula orientelis, Ferula rigidula gibi yaklaşık 17 çakşır türü Anadoluda yetişmektedir.Diascorides döneminden beri de tedavide kullanılmaktadır.Yaprakları suda haşlanıp acılığı gidelirek özellikle doğru Anadoluda gıda olarak giderilmektedir. Çakşır otu kökü nişasta kotesik toren saponin alkaloit rezin ve uçucu yağ taşımaktadır.

   Antalya bölgesinde kökleri toz edilip balla karıştırılarak cinsel gücü artırıcı ve kısırlığı giderici olarak kullanılmaktadır. Özellikle Toroslarda çakşır bitkisini yiyen keçilerin ikiz doğurduğu sıkça görülmüştür.   

 DOĞAL VİEGRADIR. Van çevresinde yaprakları otlu peynirin oluşumuna girer.

 Köklerinin cinsel gücü artırıcı etkisi vardır.
Antakya yöresinde kurutulmuş kökü toz haline getirilip balla karıştırılarak cinsel gücü artırıcı olarak kullanılır. Yine aynı çevrede bu bitkinin kısırlığa iyi geldiğine, onun yapraklarını yiyen keçilerin ikiz doğurduğuna inanılır.

Maydanozgiller familyasındandır.
Diğer adları Şeytan otu, Hiltik, Çağşır, Çavşır.

100-200 cm boylarında, parçalı yapraklı, kalın köklü, sarı çiçekli, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Çiçekleri uçlardadır. Şemsiye biçiminde toplu görünüşlüdür. Türkiye'de Hatay, Adana, İçel illerinde yetişir.

Tarihçesi; Anadolu'da 17 tür Ferula vardır. Bunlardan F. commurıis türüne Çakşır otu dendiği gibi Aş otu, Şeytan teresi de denir ve 1-3 metre boylarındadır. Nisan-haziran aylarında sarı çiçekler açar. Dipte ipliksi yapraklar bulunur.

F. orientalis, F. rigidula türleriyle birlikte yaprakları suda haşlanıp acı suyu süzüldükten sonra sebze olarak, bazen de içine yumurta kırılarak yenir.

F. tinginata türü Mersin yöresinde yetişir, 2 metre boylarındadır. Etli ve parçalı yaprakları diptedir. Sarı renkli şemsiyemsi çiçekler dal uçlarında açar.

F. meifolia türü Güney Anadolu'da bulunur ve cinsel gücü artırıcı etkisiyle bilinir.Orta ve Doğu Anadolu dağlarında yetişen F. rigidula türü, 70-120 cm boylarında, çok parçalı yapraklı, sarı çiçekli, çok yıllık, otsu bir bitkidir.

Çakşır Otu Suyu

Çakşır; Yurdumuzun güney (genellikle Hatay) bölgesinde bolca yetişmektedir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurmaktadır. Bunu gören Alman ve Amerikalı bilim adamları bu bitkinin bileşimini araştırmaktadır. Bölgede afrodizyak ve sperm artırıcı olarak kullanılmaktadır. Çakşır'ın köklerinden su buharı distilasyonu ile damıtılmış çakşır suyu elde edilmektedir.
Bilinen bir yan etkisi yoktur. Sperm artırıcı özelliği için minimum düzenli olarak 5 Litre tüketilmesi önerilir.

Kullanımı ;Yemeklerden 20 dakika önce 1 kahve fincanı içilmesi tavsiye edilir.Çakşır yağrak ve çiçeklerinden modern distilasyonlarla elde edilmiş çakşır aromatik suyudur.

İçindekiler ;
Çakşır - Ferula Elaeochytris

Kullanım Süresi ;
Tam Etki için Çakşır Sperm Artırıcı Su'dan 5 Litre Kullanılmalıdır. 1 Şişe ( 1 Litre ) Çakşır Sperm Artırıcı Su 20 Günlük Kullanım İçindir. Tam Etki İçin 5 Litre Yani 100 Gün Düzenli Kullanım Gerekmektedir.

Etkileri ;


Anında ereksiyon kuvveti vermeye yardımcı olur

Cinsel kuvveti olağanüstü arttırmaya yardımcı olur.

İktidarsızlığı gidermeye yardımcı olur.

Cinsel ilişki sayısını arttırmaya yardımcı olur.

Doğurganlık etkisi sağlamaya yardımcı olur.

Sperm sayısını yükseltmeye yardımcı olur.

Spermanın kalitesini arttırmaya yardımcı olur.

Cinsel ilişkideki stresi , korkuyu ve tedirginliği yok etmeye yardımcı olur.

Erkeğin kendine olan güveninin artmasına yardımcı olur.

Çiftler arasındaki cinsel mutluluğu maksimum düzeye çıkarmaya yardımcı olur.
 
Çakşır Otu ve Kökü Nasıl Kullanılır?

Çakşır Otu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra 500 gr bal ile 100 gr Çakşır Otu macun yapılarak kullanılır. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir.

Çakşır otu Hakkında Genel Bilgiler


Doğu Anadolu, orta Anadolu, Güney ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz de çokça yetişmektedir. Ortalama yükseklikleri 2 metreyi bulan sarı renkli çiçekleri olan otsu bir şifalı bitkidir.
 
Çakşır Otunun Kullanıldığı yerler:Çok eski tarihlerden beri bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Doğu Anadolu’da haşlanıp acılığı giderildikten sonra gıda olarak kullanılır, turşusu yapılır. Ayrıca hayvan yemi olarak da kullanılır. Çakşırotu, kökleri toz edilip bal ile karıştırılıp kudreti arttırıcı olarak da kullanılmaktadır.

Çakşır Otunun Faydaları ve Etkileri

Etkili bir afrodizyak olan bu bitki, cinsel gücü ve isteği arttırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik tedavisi için faydalı olabilir. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de arttırıcı etkilere sahiptir. Kasları kuvvetlendirir ve kas ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Sinirleri rahatlatır. Astım ve bronşitte faydalıdır.

Çakşır Suyu Nasıl Kullanılır

En Etkili Kullanımı Suyunun İçilmesidir.Çakşır  Yaprağı Suyu   ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz .Bu İşlemi günde aç karnına günde 3 defa yapınız.Kür halinde 45-60 gün devam edilmesi önderilir.Bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.

Ayrıca Çakşır Otu Kökü kurutulup toz haline getirildikten sonra bal ile macun yapılarak kullanılır. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı çakşır kökü olacak şekilde hazırlanan çay da içilebilir. Çakşır Otu düzenli kullanıldığında olumlu etkileri görülmektedir.

  Çakşır bitkisi ülkemizin güney bölgesinde yetişir. Buralarda afrodizyak ve sperm artırıcı olarak tanınır. Bileşiminde nişasta, kateşik tanen, saponin, alkoloit, rezin ve uçucu yağ bulunur. Ülkemizde 17 tür Ferula bulunur ve Bunlardan F. commurıis türüne Çakşır otu denilir.
Çakşır otu, bölgelere göre farklılık gösteren pek çok kimyasal çeşidinin bulunduğunu bunlar içerisinde zehirli olanlar bulunduğu gibi zehirli olmayan çeşitlerinin de olduğu belirtilmektedir.

Ferula communisin zehirli olmayan çeşitlerinin bitkisel östrojen içerdiği ve etkili maddesinin ferutinin olduğu belirtilmiştir. Yapılan araştırmalar Ferula communis bitkisinin çeşitleri arasında sadece prenylated coumarins’i içerenlerin zehirleyici niteliğe sahip olduğunu göstermektedir. Ayrıca sadece otu değil aynı zamanda kökünün de şifalı olduğu ve aynı faydaları sağladığı belirlenmiştir.

Çakşır Otu Nerelerde Satılır?

Çakşır otunu aktarlarda bulabilirsiniz.

Çakşır macunun hazırlanışı;Çakşır kökünün tozu, günde 1 defa bal ile karıştırılıp yenilmelidir. Bir seferden çok kullanılmamalıdır ve kahvaltılardan yada hafif yemeklerden sonra alınması gerekir. Her gün düzenli olarak bir ay boyunca kullanılmalıdır. Kadınlar  Çakşır otunun dişi olanını, Erkekler ise Çakşırın erkeğini kullanmalıdır. Çakşır kökünün saf, temiz olması gerekmektedir, içerisinde herhangi farklı bir karışım olmamalı. Önerilenin üzerinde kullanılmamalıdır.

Çakşır otu çayı hazırlanışı;
1bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar Çakşır otunun köküyle birlikte konularak hazırlanan çayı düzenli kullandığınız sürece fayda sağlar.
 
Çakşır Otunun Latince bilimsel adı Ferula communis’tir. Çakşır otu 200 cm kadar uzunluğa ulaşabilen ve sarı renkte çiçekleri açan bit ot tur. Çakşır otu yaprağı ve sapı içerisinde bulunan reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu esansiyel yağlar, bitkiye cinsel güç artırıcı şifalı bitki özelliği vermektedir.

Çakşır otunun Zararları

Çakşır  otunun  erkek ve dişi olmak üzere iki çeşidi vardır. Doğru olanın kullanımı önemlidir. Yanlış kullanım depresyona yol açabilir. Miktarı, zamanı, ne sürede ve nasıl kullanılacağı önerilerine dikkat edilmesi gerekir.
 
KULLANILIŞI:

- Çakşır kökü tozu, düzenli olarak hergün bir kere bal ile karıştırılarak yenmelidir. Bir kereden fazla alınmamalıdır.
- Kahvaltı türü hafif bir yemekten sonra yenmelidir.
- Asgari 1ay düzenli olarak hergün yenmelidir.
- Bayanlar çakşırın dişisini, Baylar ise çakşırın erkeğini almalıdır.
- Çakşır kökü tozu, saf ve temiz olmalıdır. Başka bir karışım içinde olmamalıdır.
- Önerilen miktardan fazla alınmamalıdır. 

100-200 cm boylarında, parçalı yapraklı, kalın köklü, sarı çiçekli, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Çiçekleri uçlardadır. Şemsiye biçiminde toplu görünüşlüdür. Türkiye'de Hatay, Adana, İçel illerinde yetişir.

Tarihçesi; Anadolu'da 17 tür Ferula vardır. Bunlardan F. commurıis türüne Çakşır otu dendiği gibi Aş otu, Şeytan teresi de denir ve 1-3 metre boylarındadır. Nisan-haziran aylarında sarı çiçekler açar. Dipte ipliksi yapraklar bulunur. 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:Nasıl, Ne zaman, Ne kadar süre ve Hangi miktarda kullanılacağı önerisinin dikkate alınması gerekmektedir.

- Çakşırın erkeği ve dişisi bulunmaktadır. Mutlaka doğrusu kullanılmalıdır! Zıt kullanımlar depresyona neden olabilir!
- Uzakdoğu’dan gelen afrodizyak otlar ve eczaneler de satılan cinsel uyarıcılarla mukayese edilemez.
- Çakşır, cinsel bir uyarıcı değildir.
- Çakşır, güç verici ve onarıcıdır.
- Çakşır, Doktor tedavisinin yerine tercih edilmemelidir. Çakşır bir ilaç değildir.

 Diğer adları Şeytan otu, Hiltik, Çağşır, Çavşır.
 
Çakşır Yaprağı Suyu bir çok faydalı özelliğe sahip olan Çakşır yapraklarından ve kökünden modern koşullarda doğallığı korunmuş olarak elde edilmektedir.Halk Arasındaki Diğer Adı Çakşır Kökü Suyudur.Nedeni Bu su Çakşır yaprakları ve kökünden çıkarılan sudan oluşmaktadır
  
Viagra;ya rakip geliyor. Doğada bolca bulunan bu bitki cinsel güce güç katıyor. Henüz Mersin de bulunan bu bitki, Türkiye ye yayılacak gibi.

Çakşır otu kapari bitkisi gibi erkeklerde cinsel gücü artırıcı ilaç olarak kullanılan viagraya hammadde olabilir.

Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atabay Düzenli, Doğu, Orta, Güney, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdenizde yoğun olarak yetişen, Türkçe ismi çakşır otu, Latince ismi ise ferula elaeochytris olan bu bitkinin mayıs-eylül döneminde doğadan toplandığını bildirdi.

Çakşır otunun, çok eski tarihlerden beri bilinen ve kullanılan bir bitki olduğunu, Doğu Anadoluda haşlanıp acılığı giderildikten sonra gıda olarak kullanıldığını, turşusunun bile yapıldığını vurgulayan Düzenli, şunları kaydetti:

HALK ARASINDA KOCAKARI İLACI


Bu bitki hayvan yemi olarak da kullanılır. Çakşır otunun kökleri toz haline getirilip bal ile karıştırılarak kudreti arttırıcı olarak yıllardır kullanılıyor. Buna halk arasında kocakarı ilacı denir. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey olmasa da uygulamada görülen faydaları bu bitkinin bir takım afrodizyak özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. Savaş yıllarında bile askerlerin güçlenmesi için bu bitkinin tomurcuklarının yedirildiği söylenir.

Bu arada, Mersinin Çamlıyayla ilçesinin Büklüboyun, Kenger ve Kozpınarı mevkisinde yetişen Çakşır otu köylüler tarafından toplanarak dükkanların yanı sıra seyyar tablalarda da satılıyor. Bitkinin tohumu ile kökünü naylon ambalajlı ve poşette satan seyyar aktar İbrahim Sakallı, çakşır otunu yiyenlerin viagraya ihtiyaç duymayacağını iddia ederken talebi karşılamakta zorlandığını belirtti.  

 Türkçe İsmi

Oğlan aşı, Çakşur, Hiltik

Arapça İsmi

Gavşir, Halib el-Bakar

Latince İsmi

Ferula

Ülkemizin her bölgesinde kendiliğinden yabani olarak yetişir. 1-2m. büyüklüğündedir. Etli ve parçalı yaprakları vardır. Bitkinin dış kısmında oluşan kökleri toprağın 15-20cm. derinliğindedir. Çövene benzer, fakat daha kalın ve liflidir. Baharda şemsiye şeklinde sarı renk çiçek açar.

Kullanılan Kısmı:
Taze yaprağı, kökü, kökünün sütü

Etkisi:
Cinsel gücü arttırmaya, vücuda dirilik ve kuvvet vermeye, meniyi coğaltmaya, cinsel arzuyu artırmaya, mesane hastalığına, rahim tıkanıklığına, adet söktürmeye, adet yaraları ve iltihabına, idrar söktürmeye, böbrek iltihabı ve kumuna, romatizma, siyatik ve mafsal ağrılarına, haarici olarak vücuttaki yaralara ve diş ağrılarına karşı kullanılır.

Not: Bu bitkinin yapraklarının özellikle çiftleşicek hayvanlara yedirildiği bilinir

F. orientalis, F. rigidula türleriyle birlikte yaprakları suda haşlanıp acı suyu süzüldükten sonra sebze olarak, bazen de içine yumurta kırılarak yenir.

F. tinginata türü Mersin yöresinde yetişir, 2 metre boylarındadır. Etli ve parçalı yaprakları diptedir. Sarı renkli şemsiyemsi çiçekler dal uçlarında açar.

F. meifolia türü Güney Anadolu'da bulunur ve cinsel gücü artırıcı etkisiyle bilinir.Orta ve Doğu Anadolu dağlarında yetişen F. rigidula türü, 70-120 cm boylarında, çok parçalı yapraklı, sarı çiçekli, çok yıllık, otsu bir bitkidir.

ÇAKŞIRIN FAYDALARI:

- Erkeklerin sperm sayısını arttırır.

- Döllenme de etkilidir.

- Hücre yenilenmesine yardımcıdır.

- Dolaşım sistemi bozukluklarına iyi gelmektedir.

- Sinirleri güçlendirir.

- Kasları kuvvetlendirir.

- Kas ağrılarını giderir.

- Hiçbir yan etkisi yoktur.